ADRES: Serhat Mahallesi 1306. Cadde No:10 Yenimahalle/ANKARA

OZONLAMA


OZONLAMA NEDİR ?
Ozon , O3 moleküler formülü ile oksijen (O2) halidir. Havadaki oksijen, hava yoluyla güçlü bir elektrik akımının boşaltılmasına maruz kaldığında oluşur. Doğada, yıldırım havadan geçerken üst atmosferde oluşur. Bazılarının, atmosferin kokusunu “temiz” hissettiren, gök gürültülü fırtınanın geçmesiyle ilişkili keskin koku, doğal olarak oluşan ozona atfedilir. Ozon kararsız ve oluşumdan kısa bir süre sonra O2’ye dönüşüyor. Güçlü bir oksidan olup su arıtımında en güçlü dezenfektanlardan biridir.

Ozon Atıksu Arıtımı: Ozon oksijene çabucak dönüşür ve zehirli kalıntı bırakmadığından, boşaltmadan önce atık suyu arıtmak klordan daha avantajlı olabilir. Çözünmüş ozon oksijene geri döndüğünden, atık, alıcı akış üzerinde daha az biyolojik oksijen talebi (BOD) uygulayacaktır.Bir oksidan olarak Ozonun etkililiği, çoğunlukla, atıksuyun içindeki renk, organik kimyasallar ve kokuya neden olan kirleticilerin çıkarılması için onu tercih yöntemi yapar. Birçok durumda, ozon temas süresine ve konsantrasyonuna bağlı olarak, bu kirleticileri suya ve karbon dioksit’e okside etme yeteneğine sahiptir.

İçme sularında ozon uygulamasının avantajları;
· Su içerisindeki patojen (insan sağlığına zararlı) mikroorganizmaları yok eder.
· Klordan 3125 kat daha etkili ve sağlıklıdır.
· Çok güçlü oksidasyon yapısı nedeniyle sudaki demir, mangan, arsenik, gibi insan sağlığı açısından son derece tehlikeli olan maddeleri de yok eder.
· Suyun oksijen konsantrasyonunu artırır.
· Sertlik derecesini düşürür.
· Ağır metalleri uzaklaştırır.
· Suyu berraklaştırır.
· Suyun kalitesini maksimum düzeye çıkarır.
· Ozon ihtiyaç kadar üretilip kullanıldığı için depolama problemi yoktur.
· Kötü koku ve tatları yok eder.
· Yeşermeyi engeller.
· Ekonomiktir, ekstra zaman ve personel gerektirmez.
· Daha hızlı ve sürekli bir sterilizasyon sağlar.
· Su vasıtasıyla yayılan hastalıkların bulaşmasını ve yayılmasını önler,
· Tesisatın her noktasının dezenfekte edilmesini sağlar.
· Ozonlanan su bir dezenfektan olarak kullanabileceğinden gerek mutfakta gerekse genel temizlik noktalarında harika sonuçlar doğurur.
· Görevini tamamlayan ozon oksijene dönüşeceği için oksijen yoğun hijyen bir su oluşur.
· Ozon suyun PH değerini değiştirmez.
· Su depolarında yuvalanan özellikle ecoli ve legionella yı % 99.9 yok eder.
· Sarf gideri yoktur,
· Kimyasal olmadığı için bakiye bırakmaz,
· Kanserojen değildir.


Aba Kimya, Saf Su Fiyatları, kimya, su kimya, saf su, saf su ankara, ana sayfa, hakkımızda, ürünlerimiz, Saf Su, Deiyonize Su, Su Arıtma, Deniz Suyu Arıtma, Kimyasal Dozajlama, Ozonlama, Tortu Filtrasyon, Temiz Su Arıtma, Atık Su Arıtma, Su Kimyasalları, Hizmetlerimiz, Saf Su Ankara, Su Arıtma Ankara, iletişim, su arıtma ankara yenimahalle, su arıtma,ters ozmoz,su yumuşatma cihazı,su arıtma cihazı,endüstriyel su arıtma,antiskalant,distile su,saf su, saf su arıtma cihazı, Su Arıtma Sistemleri Ankara Yenimahalle