ADRES: Serhat Mahallesi 1306. Cadde No:10 Yenimahalle/ANKARA

SU KİMYASALLARI


Proses Suyu Kimyasalları:
Antiscalant: RO membranlarının tıkanmaması için kullanılan özel bir kimyasaldır, farklı hamsu kalitesi için farklı tipleri kullanılır.
Klor: Dezenfektan ve oksidant olarak kullanılır.
Asit: pH dengelemde Kullanılır.
Baz: pH dengelemde kullanılır.
Biocid: RO membranlarının bakteryolojik olarak kirlenmemesi için kullanılır.
Membrane Yıkama Kimyasalı: Tıkanan RO membranlarının temizlenmesi için kullanılır, kirlilik tipine göre farklı tipleri kullanılır.

Atık Su Kimyasalları:
Kostik: Atıksuyun Ph seviyesine göre koagülasyon oluşumunu ve nötralizasyonu sağlar.
Kireç: Atıksuya uygulanmadan önce su ile çözünmesi gereken bir kimyasaldır. Nötralizasyon ve koagülasyon oluşumunda yaygınlıkla kullanılır.
PAC: Absorbsiyon verimi yüksek ve suda kolaylıkla çözünebilen bir kimyasal yapıya sahiptir. Koagülant madde olarak kullanılır.
Demir Üç Klorür: Asidik özellikli koagülant maddedir.
Alüminyum Sülfat: Yüksek verimli kimyasal arıtmayı sağlar. Asidik özelliktedir.
Baryum Klorür: Atıksularda sülfat gideriminde kullanılır.Kullanılacak miktarın iyi belirlenmesi gerekir, aksi takdirde arıtma işlemine olumsuz yönde etkileri oluşabilir.
Sodyum Meta Bisülfit: Atıksuda RH seviyesine etki ederek krom parametresinin giderimini sağlar.
Toz Aktif Karbon: Yüksek KOI veriminde kullanılır.
Hipoklorit: Genellikle biyolojik atıksu arıtma tesislerinde arıtma işlemi tamamlandıktan sonra dezenfektan olarak kullanılır.
Biyolojik arıtma sistemi şartlandırıcısı: Biyolojik arıtma sistemlerinde uygun miktarda bakteri oluşumunu sağlayarak arıtma işleminin daha verimli hale gelmesini sağlar.


Aba Kimya, Saf Su Fiyatları, kimya, su kimya, saf su, saf su ankara, ana sayfa, hakkımızda, ürünlerimiz, Saf Su, Deiyonize Su, Su Arıtma, Deniz Suyu Arıtma, Kimyasal Dozajlama, Ozonlama, Tortu Filtrasyon, Temiz Su Arıtma, Atık Su Arıtma, Su Kimyasalları, Hizmetlerimiz, Saf Su Ankara, Su Arıtma Ankara, iletişim, su arıtma ankara yenimahalle, su arıtma,ters ozmoz,su yumuşatma cihazı,su arıtma cihazı,endüstriyel su arıtma,antiskalant,distile su,saf su, saf su arıtma cihazı, Su Arıtma Sistemleri Ankara Yenimahalle